A német telekomszektor nagyon bizakodó

A német számítástechnikai és távközlési ágazatban még soha nem volt annyira optimista az üzleti hangulat, mint most: a Bitkom ágazati szakmai képviseleti szervezet kimutatása szerint az üzleti hangulatindex az idei negyedik negyedévben 69 ponton a legmagasabb értéket érte el 2001-es bevezetése óta.

A német számítástechnikai és távközlési ágazat jövő évi várakozásai is kifejezetten jók: a megkérdezett vállalatok 84 százaléka számít az értékesítési árbevétel növekedésére 2011-ben, 9 százalékuk számít stabil forgalomra és mindössze csak 6 százalékuk számít csökkenésre. Jövőre mind a vállalati, mind a lakossági vevőkör keresletének növekedése várható.

A mutatók egyértelmű tanúsága szerint az ágazat már el is felejtette a gazdasági visszaesést - mondta a Bitkom elnöke, August-Wilhelm Scheer a felmérés eredményének berlini bemutatása alkalmából hétfőn. Az idén az ágazati vállalatok forgalma a 2009-eshez képest 1,4 százalékkal 142 milliárd euróra emelkedett. A Bitkom adatai szerint a krízisévben a fejlett technológiai ágazatokban a visszaesés mértéke elmaradt a hagyományos gazdasági ágazatokétól, ezért a növekedés mértéke is viszonylag alacsony.

A kilátások azonban így is kedvezőek: az év elején a Bitkom 2010-re még stagnálással számolt. Jövőre pedig már 2,0 százalékos növekedés várható, és az ágazat forgalma 144 milliárd euróra emelkedhet.

Forrás: HVG.HU

Lakás és lakópark ajánló

Amphora Ház

Lenhossék utca 30.

Forest Hill

Pusztakúti út 10

Terrace Residence by Cordia

Medvetalp utca 5.

Smart13

Szabolcs utca 24

Boróka Park

Vályogvető utca

KÖVESS MINKET









Lakás kereső