Biogázüzem épül

Végh László a társaság vezérigazgatója elmondta: a biogázüzem szerves trágyából állít elő villamos áramot és hőt. A mezőgazdasági társaságnál a tehenészeti telepen éves szinten hetvenezer tonna alapanyag termelődik.

A biogázüzem melléktermékeként keletkezett szerves trágyával évente 600-700 hektár termőföldet tudnak ellátni, kiváltva mintegy 2500 tonna műtrágyát. A megtermelt villamos energia pedig 2500, a hőenergia 1500 háztartás éves energiaigényét fedezi.

 

 

A vezérigazgató elmondta, a beruházás megvalósítására a Hidasháti Mezőgazdasági társaság a Biogáz Unióval Biogáz Béta néven közös vállalkozást hozott létre. A Biogáz Béta a beruházási programmal sikeresen pályázott a Környezet és Energia Operatív Program (KEOP) keretére, és összesen 633 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a biogázüzem építésére.

 

A Hidasháti Mezőgazdasági társaság 2700 hektár szántóföldön gazdálkodik. Ötszáz hektáron hibrid kukoricát állít elő és feldolgozza saját vetőmagüzemében, ahol bérben is dolgoznak. Jelentős a tejtermelő ágazat is, a tehenészetben 1200 az anyaállatok száma. A gazdaság árbevétele éves szinten mintegy két milliárd forint.

Forrás: MTI

Lakás és lakópark ajánló

Ráday Residence

Ráday utca 57.

Waterfront City

Óbuda_Óváros

Völgy Liget

Völgy utca 10.

Fillér 53

Fillér utca 53

Gömb Ház by Kategora

Gömb utca 21.

Fagyöngy Lakópark

Valéria utca 13

KÖVESS MINKET









Lakás kereső