
- BUDAPEST
- BUDAPEST KÖRNYÉKE
- TOVÁBBI VÁROSOK
-
Eladás és visszabérlés: hatékony megoldás növekvő vállalatoknak
A bérletátruházás hatékony megoldás cégmérettől függetlenül forgóeszközök felszabadítására. A vállalat eladja az ingatlanát azért, hogy azután 5, 10 vagy 15 évre bérbe vegye. Látszólag semmilyen változás nem következik be sem az alkalmazottak, sem az ügyfelek számára, viszont a vállalat ily módon felszabadíthatja a tőkéjét...
...hogy gyümölcsöztesse és befektethesse a tevékenységi körének megfelelően, az ingatlankezelést pedig szakértőkre bízza mutat rá a sale-and-leaseback típusú ügyletek gazdasági előnyeire Rémi Couture, a Colliers International ingatlanügynökség befektetési elemzője.Kis- vagy középvállalat számára a sale-and-leaseback ügylet megoldást jelenthet arra is, hogy bővíthesse tevékenységét vagy új termékeket fejlesszen ki, ez csak a vállalat stratégiájától függ. A tranzakció a vállalat fejlesztési stratégiával rugalmasan összhangba hozható.
A Colliers befektetési elemzője szerint adózási szempontból is sokkal kedvezményesebb a vállalat számára, ha ezt a konstrukciót alkalmazza, ugyanis az adóalapot képező bevételéből levonhatja a bérleti díjat. És annak ellenére, hogy a bérleti díj magasabb, mint az amortizáció, a bérleti szerződés átruházásának lekönyvelt nettó értéke magasabb, mivel az ingatlan értékesítéséből származó bevétel ma realizálódik, nem a jövőben. Végül, mivel ebben a konstrukcióban a vállalat lesz az egyetlen bérlő, továbbra is megőrzi jó tárgyalási pozícióját az új tulajdonossal szemben, aki érdekelt a folyamatos, hosszú távú pénzbevételben.
A leggyakoribb típúsa a bérletátruházási ügyleteknek az úgynevezett built to suite konstrukcióban valósul meg, azaz ha az ingatlan már eleve a vevő igényeihez szabottan valósul meg. Ezeket a tranzakciókat nevezik build and leaseback ügyleteknek is, amely során egy vállalat azzal a kéréssel fordul egy ingatlanfejlesztőhöz, hogy építse fel az új gyártelepét, irodáját vagy raktárát. A felek ezt követően egy hosszú távú bérleti szerződést kötnek egymással az ingatlanra. A lényeg ugyanaz, mint egy klasszikus sale-and-leaseback ügyletben: a vállalat nem köti le pénzügyi eszközeit ingatlanban, hanem azokat továbbra is az alaptevékenységébe fekteti be. Ilyen konstrukcióban valósult meg hogy csak néhány példát ragadjunk ki a vecsési Auchan logisztikai központ és a zuglói OBI építése is. Olyan esettel ritkábban találkozunk, hogy egy jelenlegi tulajdonos eladja, és visszabérli az ingatlanját, de ha a build and leaseback konstrukció alkalmazható új ingatlanokra, akkor a sale-and-leaseback ügyletek is működőképesek lehetnek már meglévő ingatlanok esetében.
Forrás: Üzleti Hírszerzés
Kapcsolódó hírek
- Former Renault HQ turning into an innovative start-up center
- Innovatív start-up központtá alakul a Renault egykori irodaháza
- Sony expands its office space again
- Újabb bővülés a Sony-nál
- Emerson purchased 25,000 m2 production hall in Székesfehérvár
- Az Emerson gyártócsarnokot vásárolt Székesfehérváron
- Pharmaceutical ingredient-manufacturer moves to Corvin Promenade
- Gyógyszeralapanyag-gyártó költözik a Corvin Sétányra
- New tenant in Roosevelt 7/8 Office Building
- Új bérlő a Roosevelt 7/8 Irodaházban
Előző hír:
Szerbiában fejleszt a CEE
Szerbiában fejleszt a CEE
Következő hír:
Az új generáció mindent megváltoztat! - A babzsáké a jövő?
Az új generáció mindent megváltoztat! - A babzsáké a jövő?