Indotek Group

Az Indotek "régi" szereplője a magyar ingatlanpiacnak, mit lehet tudni a tulajdonosi háttérről. Milyen egyéb érdekeltségei vannak a cégcsoportnak, mely országokban vannak jelen?

Az Indotek Group-ot (pontosabban 'alapcégeit' 1997-ben alapították, jelenleg kb. 150 (részben projekt-) céget tartalmaz, több mint 50 iroda- és ipari ingatlant birtokol, 600 ezer m2-t meghaladó bérbeadható területtel, az alkalmazottak száma mintegy 130 fő. A többségi tulajdonosok főként magyar magánszemélyek (részben a management tagjai), a kisebbségi tulajdonosok pedig amerikai pénzügyi befektetők. A jövedelemtermelő ingatlanokon kívül saját ingatlanfejlesztő, karbantartó, könyvelő és személyzeti tanácsadó cége, valamint kockázati tőkebefektetései vannak az Indotek Csoportnak. Az operáció 90%-ban Magyarországra fókuszál, néhány régiós befektetéssel kiegészülve.
 
Az Indotek csoport szinte a teljes ingatlanos szolgáltatáspalettát lefedi, hiszen a befektetéstől, üzemeltetésig, szinte mindennel foglalkoznak. A cég fejlődéstörténetében mikor jött el az a pillanat, hogy saját üzemeltető céget alapítanak és mi indokolta később a külsős, nem Indotek érdekeltségű ingatlanokra irányuló megbízások szerzését?
 
2001-ben alakult az In-Management Kft., mely a teljes saját portfólió üzemeltetését végzi. Köszönhetően az évek során kialakult, egyre ütőképesebb referensi és műszaki csapatnak, a szerzett tapasztalatoknak, a szinergiák kihasználásának maradt annyi szabad kapacitás, mellyel érdemes külső megbízásokra pályázni, ezzel új profitcentert nyitni.
 
A korábbi nyilatkozatukban olvasható, hogy „a fővárosi B-kategóriás iroda- és ipari ingatlanpiac jelentős részét birtokló Indotek csoport szakértői az idei 5 százalékos növekedési várakozás mellett, jövőre további, közel 10 százalékos bővülést jósolnak a szegmensnek, az „A” kategóriás piacról való „elvándorlás” eredményeképpen.  Fenntartja ezt az álláspontját annak ellenére is, hogy a jelenlegi piacon az újabb építésű irodaházak nem szívesen engedik el a bérlőiket és inkább jelentős bérleti díj csökkenést adnak, így viszont ezek a bérlők nem kerülnek ki a piacra?
 
Igen, fenntartom ezt az álláspontot, mert a mi rendkívül rugalmas árazási (és egyéb feltételekre vonatkozó) struktúránkkal az A-kategóriás épületek tulajdonosai nem tudnak versenyezni. Ráadásul nagyon sok olyan, jelenleg A-kategóriás bérlő van, akik számára jelenlegi helyükön nem lesz versenyképes a még kedvezményesebb, új ár sem, így emiatt rákényszerül a váltásra.

A B-kategóriás ipari ingatlanok - irodák, raktárak, üzemcsarnokok, műhelyek - üzemeltetése milyen speciális feladatokat igényel a napi üzemeltetés során?

 
Egyszerűen fogalmazva, több velük a probléma. Ezek sok esetben rendkívül alacsony műszaki színvonalú épületek, ahol nem csupán a külcsínre kell odafigyelnünk az eredményes értékesíthetőség érdekében, hanem a rejtett hibákkal (beázás, vizesedés, csőtörések, tetőproblémák stb.) is meg kell küzdenünk. Sokat kell foglalkoznunk az energiahatékonyság kérdésével is, ezek az ingatlanok ugyanis olyan korban épültek, amikor az energia 'ingyen' volt. Nagy egybefüggő területek és belmagasság, sok helyütt a szigetelés hiánya vagy hibája, ezek az üzemeltetés napi kérdései.

Forrás: Ingatlan és Befektetés

Lakás és lakópark ajánló

Kartács Park

Kartács utca

Boróka Park

Vályogvető utca

Miller Residence

Miller János utca

Csalogány 43

Csalogány utca 43

In Budapest

Rottenbiller utca 17.

Ráday Residence

Ráday utca 57.

KÖVESS MINKET









Lakás kereső