Néhány különadó eltűnik 2013-ra

A 2012-es költségvetés kapcsán napvilágot látott az a tervezet, amely szerint a szektoradót utoljára 2012-ben fizetnék a hazai vállalatok – írja az Equilor hétfői elemzése.

Ez a kiskereskedelmi, energiaipari (Mol) és távközlési (Magyar Telekom) cégeket érintené kedvezően. A piaci konszenzus nagyjából ezzel a forgatókönyvvel számolt, ám sok szereplő azzal kalkulált, hogy 2013 és 2014 folyamán is be kell fizetniük a társaságoknak a különadókat – igaz, a korábbi várakozások szerint csak az addigi összeg felét. Amennyiben a képviselők megszavazzák ezeket a javaslatokat, az mintegy 20 forinttal emeli a Magyar Telekom, mintegy 150 forinttal a Mol értékére vonatkozó becsléseket. A bankadó és a gyógyszergyártók terhei várhatóan nem módosulnak.

 

A hírek kapcsán számítani lehet némi felkapaszkodásra a Mol és az Magyar Telekom árfolyamában, mondja az Equilor, ám hozzáteszI. a 2012-es és 2013-as költségvetési kérdések tükrében könnyen lehet, hogy nem ez lesz a végleges verzió a különadók kapcsán. Egyelőre nem látszik az értesülés hatása a papírok árfolyamán, három óra körül a Mol 0,5, a Magyar Telekom pedig 0,8 százalékos pluszban járt, ami nem lóg ki az általános tőzsdei hangulatból.

Forrás: IngatlanHírek.hu

Lakás és lakópark ajánló

Allure Residence Budapest

Vágóhíd utca 3.

Viza Apartmanház III. ütem

Vizafogó és Révész u.

Ha11er

Haller utca 11.

Csengery Garden

Csengery u. 22.

Csillaghegy Residence

Szent István utca 85.

Citizen Park

Jász utca 34-42.

KÖVESS MINKET









Lakás kereső