2008 óta a legmagasabb befektetői kereslet Közép-Európában

A Cushman & Wakefield jelentése szerint a befektetők prémium kiskereskedelmi egységekre irányuló kereslete a közép-európai régióban a 2008-as piaci visszaesés óta a legmagasabb szinten áll. A 2011 első négy hónapjában mutatott piaci aktivitás megerősítette a kiskereskedelmi szektor befektetési piacon mutatott dominanciáját, mely a tavalyi év összbefektetésének 50 százalékáért volt felelős.

A Cushman & Wakefield szerint, a befektetők megnövekedett érdeklődést mutatnak a közép-európai gazdaságok, főként Lengyelország és Csehország iránt, mivel e piacokon a GDP növekedés tekintetében jobb eredmények várhatóak a következő három évben, mint más nyugat-európai piacokon.

„A fogyasztói kiadások valamint a kiskereskedelmi kereslet növekedésével a prémium kategóriás egységek bevételük növekedésre és az ingatlanok értékének emelkedésére számíthatnak. Az ingatlan tulajdonosok jobban tudnak majd a jövedelem irányítására és az új ingatlankezelési kezdeményezésekre koncentrálni, a válság idején megszokott bérbeadottsági és bérleti díj szintek fenntartásáért folytatott harc helyett, mely jelentős problémának bizonyult a recesszió idején.”- nyilatkozta Charles Taylor Partner, a Cushman & Wakefield budapesti irodájának ügyvezető igazgatója.

A közép-európai piacra újonnan bekerült magasabb kategóriájú ingatlanokra az intézményi vevők körében jelentős kereslet mutatkozik, az 50 millió Euró értékűtől egészen a 200 millió Eurós nagyságrendig. Főként a nagyobb ingatlanok esetében sok kiskereskedelmi ingatlan specialista befektető és pénzügyi tanácsadó áll készen arra, hogy közös erővel megvásároljanak és kezeljenek ilyen jellegű ingatlanokat.

Mivel a prémium kategóriás bevásárlóközpontok hozamai Londonban 5,5 százalékon, Franciaországban és Németországban pedig 5, valamint 5,5 százalékon állnak, Közép-Európában a lengyel piacon elérhető 6- 6,25 és a cseh piacon elérhető 6,25 százalékos hozamok továbbra is jelentős kedvezményeket nyújtanak.  Az elmúlt pár hétben jellemző folyamatos piaci verseny elkerülhetetlenné teszi a hozamok további csökkenését valamint a tranzakciós aktivitás magas szintjét a szektorban.  

Forrás: Cushman&Wakefield

Lakás és lakópark ajánló

Forest Hill

Pusztakúti út 10

Erkel Residences

Erkel utca 18.

Fagyöngy Lakópark

Valéria utca 13

Boróka Park

Vályogvető utca

Lőportár u. 9.

Lőportár u. 9.

KÖVESS MINKET









Lakás kereső