Az Ezentis csoport veszi át a Sedesa itthoni projektjeit

A közelmúltban lezajlott cégfelvásárlás eredményeképpen az Ezentis Csoport folytatja a Sedesa által megkezdett magyarországi infrastrukturális beruházásokat. A spanyol cégóriás közgyűlése által szeptemberben jóváhagyott ügylet keretében az ingatlanfejlesztésen és a kockázati tőke kezelésen kívül valamennyi ágazat az Ezentis Csoport tulajdonába került.

Hazánkban jelenleg négy fejlesztésben érdekelt a spanyol társaság. A felvásárlást 30 millió eurós, nem-pénzbeli tőkeemelés révén hajtotta végre az Ezentis Csoport, amelynek infrastruktúra-fejlesztésre szakosodott ága, az Ezentis Infraestructuras integrálja a Sedesa tevékenységeit a mélyépítés, az építőipar, a megújuló energiák és a koncessziók terén. A tőkeemelés több mint 35 millió darab, 85 eurócent névértékű részvény kibocsátásával valósult meg.

Az Ezentis már négy magyarországi projektben vesz részt, valamennyi állami beruházás. Az M43-as autópálya második ütemének építésében a Tisza M43 Konzorcium vezetőjeként vesz részt az építkezés megkezdésekor még Sedesa néven ismert vállalat. A konzorciumon belüli bonyodalmak miatt a Nemzeti Infrastruktúrafejlesztő (NIF) Zrt. kilátásba helyezte a beruházás kivitelezői szerződésének felbontását. Az Ezentis ennek elkerülése érdekében megvásárolta az időközben csődvédelmet kért partnerével szemben fennálló alvállalkozói követeléseket, így az autópálya-szakasz építése tovább folytatódhat.

A NIF Zrt. által kiírt nyílt közbeszerzés nyerteseként a cég építi meg a Villányt elkerülő 4,4 kilométeres útszakaszt. A várost keleti és déli irányban elkerülő 2x1 sávos út a jelentős teherforgalom alól mentesíti Villányt. Az 1,7 milliárd forintos beruházás részeként két vasbeton híd is épül.

A cég szintén egy konzorcium keretein belül nyerte el a Tiszasüly térségében épülő gát kivitelezését. A Szolnoktól 30 km-re található, több mint 24 kilométer hosszú gát építésénél 3,5 millió köbméter földmunkára volt szükség. A kivitelezési munkák költségvetése 15 milliárd forint.

A legutóbbi - szintén a Nemzeti Infrastruktúrafejlesztő Zrt. által kiírt pályázaton elnyert - projekt keretében az Ezentis Záhony belterületi közúti infrastruktúráját építi ki, mintegy 2 milliárd forint értékben. A beruházás 9 kilométernyi új út építése mellett egy 520 méteres kőolajtermék-szállító vezeték kiváltását is magában foglalja.

 

Sedesa


Lakás és lakópark ajánló

Sasad Liget V-VI. ütem

Beregszász út 6/b

The Gardens Budapest

Reitter ferenc utca

Amphora Ház

Lenhossék utca 30.

Elite Park

Barázda utca

Viza Apartmanház II. ütem

Párkány u. 4-6.

Westfalia

Lőportár utca 1.

KÖVESS MINKET









Lakás kereső