Bedőlt egy fővárosi pláza koncepció

Nem vált be a divat outlet koncepció a Róbert Károly körúti Material Center alsó szintjeinek hasznosítására, a komplexumban várhatóan egy nemzetközi bútor és lakberendezési cikkeket forgalmazó cég nyit majd üzletet, ez jövő őszre történhet meg – írja a Napi.hu.

Sem a helyszín – a nagy plázák közelsége –, sem a divatmárkák jelenlegi készletezési politikája – a kereskedők egyre hatékonyabban rendelnek árut, outletbe való mennyiség egyszerűen nem  marad – nem kedvezett igazán a Róbert Károly körúti outlet divatáruház megnyitásához – mondta a Napi.hu-nak Csörgő Anita, a CBRE kiskereskedelmi divíziójának vezetője. Jelenleg egy nagy bérlővel tárgyalnak az épület üresen álló területeinek hasznosításáról, a nemzetközi bútor és lakberendezési cikkeket forgalmazó kereskedőnek ez lenne az első budapesti üzlete (vidéken már vannak boltjai).

 

Az új bútorpláza legkorábban jövő ősszel nyithat meg a multifunkciós épület földszintjén és az első két emeleten, összesen mintegy 9 ezer négyzetméteren, amennyiben a szerződést 2014 első negyedében sikerül megkötni. Az egy éve zajló tárgyalásokat eddig leginkább  a bútorkereskedelem 6 éves mélyrepülése lassította, ám a javuló gazdasági kilátások most löketet adhatnak a megegyezéshez.

 

Az izraeli fejlesztő tulajdonában álló épület  négy éve, a bútor részleg kiürülése óta is folyamatosan bevételt termel, így nincs probléma a hitel törlesztésével – hangsúlyozta a szakértő. A harmadik emeletén konferencia központ, három szinten felett irodák, a legfelső emeleten fitneszközpont működik. A garázsszinten gokart pályát üzemeltetnek.

Forrás: Napi.hu

Lakás és lakópark ajánló

My City Residence

Hunor utca

Bauer Residence

Bauer Sándor u. 3.

Corvin Sarok Residence

Kisfaludy utca 23.

Duna Terasz Premium

Úszódaru utca 14.

The Gardens Budapest

Reitter ferenc utca

Lelle Resort

Honvéd utca

KÖVESS MINKET









Lakás kereső