Hivatalos PSZÁF közlemény - az ingatlanok bírósági végrehajtáson kívüli árverezése

A tegnapi nappal életbe lépett az a kormányrendelet, amely meghatározza az ingatlanok bírósági végrehajtáson kívüli árverezésének szabályait.

Az új rendelkezések szerint a továbbiakban az árverezéseket kizárólag a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) engedélyével rendelkező intézmények - így a hitelt nyújtó pénzügyi vállalkozások, hitelintézetek - kezdeményezhetik. Az e jogosítvánnyal nem rendelkező, ám a tevékenységet a továbbiakban végezni kívánó társaságoknak alapítási és tevékenységi engedélyük megszerzéséhez szigorú feltételeket (egyebek között minimum 50 millió forint jegyzett tőke befizetését) kell teljesíteniük.

Az árverezések lebonyolítását továbbra sem a PSZÁF felügyeli, ezek szabályszerű megvalósulásának ellenőrzése az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) feladata, illetve a végrehajtással kapcsolatos egyedi jogsérelmek polgári peres úton továbbra is érvényesíthetők. Az árverező társaságok felügyeleti engedélyhez kötésével ugyanakkor megakadályozható, hogy többszörös és sokszor átláthatatlan engedményezési láncolaton át jusson el az árverezésre szánt ingatlan az adós előtt ismeretlen behajtó cégekhez vagy magánszemélyekhez.

A cikket tovább olvashatja itt.


Lakás és lakópark ajánló

Royal Homes Lakópark

Borbás Vince sétány

Boróka Park

Vályogvető utca

Amphora Ház

Lenhossék utca 30.

Práter Park

Práter utca 73.

Somfa Liget

Makk utca 3.

Marina Life

Mura utca 2.

KÖVESS MINKET









Lakás kereső