
- BUDAPEST
- BUDAPEST KÖRNYÉKE
- TOVÁBBI VÁROSOK
-
Elkészült az Arena Corner Irodaház mintahomlokzata
Raiffeisen Ingatlan Zrt. bemutatja az ingatlanpiac szereplőinek a pillanatnyilag legnagyobb volumenű folyamatban lévő beruházásának, a budapesti Arena Corner Irodaháznak napokban elkészült mintahomlokzatát.
A homlokzat tervezésénél a Lukács és Vikár Építészstúdió célként tűzte ki, hogy külső megjelenésben olyan üde színfoltot varázsoljon Budapest ezen területén, mely méltó párja lehet a szemközt elhelyezkedő Papp László Sportarénának. Az építész által megálmodott homlokzatot két különböző karakterű anyag alkotja, ahol is a természetes, egyszínű kő matt felületét a többszínű, színes sávokkal tagolt üveg ellensúlyozza. A különleges üvegfelület a természetes fény hatására napszakról napszakra változtatja jellegét és az egyedi megvilágításnak köszönhetően éjszaka kel életre.
A 2005. októberében kezdődött kivitelezési munkálatok során az épület 2006. augusztusában elérte szerkezetkész állapotát és végleges magasságát. Így már a Hungária körút és Kerepesi út kereszteződésében közlekedők előtt is körvonalazódik a 3 toronyból álló majdani komplexum mérete és jellege.
A beruházás munkálatai a tervezett ütemben haladnak, így tartható az épületegyüttes 2007. második negyedévre tervezett átadása.
Az építkezés során egy ütemben épül meg a bruttó 47.000 m2 alapterületű irodaház, 28.000 m2 bérbeadható területtel, melyből 3.000 m2-t tesznek ki a földszinti kereskedelmi és kiszolgáló egységek. A három, egyenként közel 10.000 m2-es toronyból álló irodaház 8 szintből áll majd.
Az Arena Corner műszaki megoldásai, a b?víthető és rugalmasan osztható területek, valamint magas színvonalú szolgáltatásai biztosítják az induló és működés közben felmerülő bérlői igények teljes körű kiszolgálását.
A Raiffeisen Ingatlan Zrt. reményei szerint az irodaház-komplexummal sikerül egy régóta fennálló hiányt pótolni Budapest egyik dinamikusan fejlődő területén.
Tervezői gondolatok az Arena Corner irodaházról
Egy város fejlődése során általánosan megfigyelhető, hogy rendre fel-feltűnik egy-egy régió, egy többé-kevésbé jól körülhatárolható körzet, negyed, ahol a fejlesztés, a változás, az átalakulás koncentráltan, dinamikusan jelentkezik, ahol a terület egésze értékelődik fel, s ennek jól látható jeleként az ingatlan beruházások sora követi egymást. A város egy ilyen, dinamikusan fejlődő körzetében, ott is súlyponti helyzetben épül az Arena Corner irodaház. A városképben is fontos helyen, a gyűrűs-sugaras városszerkezet egyik metszéspontjában, a Hungária körút és a Kerepesi út metszésében. Emblématikus a hely azért is, mert egy mindenki által ismert, meghatározó épületegyüttes áll a telekkel szemben, a Papp László Budapest Sportaréna, melynek főbejárati sétánya felől nézve a teret záró épület éppen ez az irodaház.
A helyszín adottságai mindig meghatározóak egy épület tervezésénél, szerkesztésénél. A városból kifelé vezető, sugárirányú Kerepesi út mentén az épülettömegek hosszanti irányban, a Hungária körút gyűrűje menti tömegek a főútra haránt állnak, a főutak találkozása felé magasodva, mintegy a városszerkezeti szituációt építészeti tömegekbe átírva. Az irodaház egyes, különböző szintszámú kubusai egymást átmetsződő, egymásba fonódó szövetet, térrácsot hoznak létre. E térrács kialakulásánál nemcsak a létrehozott tömegek, hanem az általuk közrezárt, változatos légtérarányú, négy, illetve három oldalról határolt terek is fontos szerepet kapnak. Egy ilyen térből nyílik az épület főbejárata és az ahhoz kapcsolódó, az épületegyüttest feltáró térsor.
Az épülettömegek határoló szerkezetei két, karakteresen különböző jelleget mutatnak. E karakteres különbözőség több szinten jelentkezik. A bütüfalak és az őket összekötő felső párkányok kővel burkolt folytatólagos szalagja tömör felületekkel, erőt, anyagszerűséget mutat. Ennek kontrasztjaként az általuk közrezárt felületek könnyedebb anyagokkal, fém-üveg szerkezetekkel jelennek meg. A kő matt felületét kontrapontozza az üveg tükröződése. A kőfelület jellegében, a természetes kő tónusváltásain túl egyszínű. Az üvegfelület színes sávokkal tagolt.
Az üvegfelületek szerkesztése önálló feladatként jelentkezett. Minden egyes felületet úgy terveztünk meg, hogy az alapfelületet tagoló, kétfajta színű vízszintes és a függőleges sávok az adott felületen önmagukban és a többiekkel létrehozott interferenciában is egyensúlyt mutassanak, ugyanakkor változatos, játékos struktúrát hozzanak létre. És e ponton jutottunk el a másik fő tényezőhöz, mely hitünk szerint mindig alapvetően meghatároz egy épületet, a kor, és a kor technikai ismereteinek megfelelő technológia. Az üvegfelület előzőek szerinti, strukturált szerkesztése, a színes elemek beillesztése az
Forrás: IngatlanHírek.hu
Kapcsolódó hírek
- Jelentősen csökkent a készházgyártás
- Jóváhagyta az Apollo gumiabroncsgyárához nyújtandó támogatást az Európai Bizottság
- Elkelt a Green House
- Új tulajdonosa van a Párisi Udvarnak
- Optimista hangulatot mért az RICS
- Kezdődik a Lánchíd utca és környékének felújítása
- Mi legyen az ingatlanpiaccal a következő 4 évben?
- Átadták a dán Lego új gyárát Nyíregyházán
- Kész az Eiffel Palace
- Építés helyett korszerűsítési hullám az irodapiacon
Előző hír:
Régi-új irodaház a Millenáris Parkban
Régi-új irodaház a Millenáris Parkban
Következő hír:
Az új generáció mindent megváltoztat! - A babzsáké a jövő?
Az új generáció mindent megváltoztat! - A babzsáké a jövő?