
- BUDAPEST
- BUDAPEST KÖRNYÉKE
- TOVÁBBI VÁROSOK
-
Nálunk készül az európai kockázati és konjunktúra index
A közlemény szerint a kockázati szint és konjunktúra előrejelzésére kidolgozott egységes európai mutató, a Credit Manager Index (CMI) alkalmas a kontinens általános konjunkturális kilátásainak előrejelzésére. Az angol, a holland és a magyar tapasztalatok azt bizonyítják, hogy a mutató pontosan előrejelzi a konjunkturális irányokat.
A közlemény idézi Szentirmay Pétert, a Magyar Credit Management Szövetség elnökét, aki szerint a magyar szövetség nemcsak az ötletet adta, hanem azt is vállalta, hogy kidolgozza a CMI-Europe működését, megteremti a szükséges infrastruktúrát, majd a működés során negyedévenként lebonyolítja az adatgyűjtést és publikálja az eredményeket.
Az összeurópai indexhez a tapasztalatokat a magyar szövetség által 2011 év végén elindított magyar credit manager index biztosította. Az európai szövetség május végi berlini ülésén a tagországok egyhangúan a CMI-Europe 2012. július 1-vel történő elindítása mellett szavaztak.
Az indexet tíz különböző faktor határozza meg. Figyelembe veszik például az értékesítés volumenét, az új vevői hitellimit iránti igények alakulását, de a fizetési késedelmek, a lejárt követelések és a fizetésképtelen vevők számának változását is. Az egyes faktorok indexét külön-külön is értékelni lehet. Amennyiben a CMI értéke 50 feletti szám, úgy az gazdasági expanziót, bővülést jelez előre, míg 50 alatti érték a gazdaság lassulását, szűkülését jelzi.
- Mikor lehet ingatlanépítésre költeni a növekedési hitelprogramból?
- Érvényteleníthetik-e a devizahitel-szerződéseket?
- Devizahiteles mentőcsomag: a valóban rászorulókra kell koncentrálni
- Reálisan látjuk a devizahiteles kérdéskört
- Megint elérkezett az olcsó hitelek kora
- Gyorsítanák a devizapereket
- A jó lakáshitel receptje: végy egy csipetnyi alapkamatot
- Pereket buktak a devizahitelesek az OTP-vel szemben
- Olcsóbb a forint alapú lakáshitel, mint a válság előtt a frankhitel volt
- Kinek, mikor, hogyan jár a „szocpol”?
Így osztja meg a telefonadót a Vodafone
Az új generáció mindent megváltoztat! - A babzsáké a jövő?