Visszanyerte egykori formáját a 14 emeletes épület

Elkészült a XIV. kerületben az Erzsébet királyné útján található 14 emeletes irodaépület felújítása, mely jelenleg 100%-os bérbe adottságnak örvend. A tulajdonos Elsbet Kft. tegnap jelentette be, hogy elkészült a XIV. kerület Erzsébet királyné útja 1/C. szám alatti ingatlanon található 14 szintes "B" jelű irodaépületének teljes felújításával.

A projekt még 2006. november 30-án kezdődött, amikor is az osztrák Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG. leányvállalata megvásárolta az akkor még meglehetősen rossz állapotban levő épületegyüttest, amely Budapest új irodafolyosóján, a Hungaria körúton helyezkedik el. Ezt követően hosszútávú bérleti szerződést írt alá a teljes "B" épületre az azóta a Groupama SA által megvásárolt OTP Garancia Biztosító Zrt-vel.

A bérelt terület 5.807 m2 irodából, 370 m2 raktárból és 1085 m2 egyéb területből áll. A vásárlás és a felújítás a tulajdonos Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG. által biztosított önerőből és a bécsi székhelyű Investkredit Bank nyújtotta hitelből történt. A terveket a Groupama Garancia Biztosító Zrt. képviselőivel szorosan együttműködve a Kolba és Társai Építészstúdió készítette. A neves építőipari vállalatok meghívásával lezajlott tendert végül a Sky-Builder Zrt. nyerte meg, aki a szerződések megkötése után 2008. júniusában megkezdte az épület szerkezetig történő visszabontását. A bontás befejezését követően a kivitelező mindössze 10 hónap leforgása alatt megépítette és műszakilag átadta az épületet.
Forrás: Portfolio.hu

Lakás és lakópark ajánló

Green Court Residences

Taksony utca 9.

Bakony-kert

József Attila utca

Tópark

Sasbérc út 1.

Szent Anna Udvar 2. ütem

Mécs László utca

Orgonaliget

József Attila utca 94.

Duna Terasz Premium

Úszódaru utca 14.

KÖVESS MINKET









Lakás kereső